Kluczowe strony home 7


Zamiast zestawu komend mogących odstraszyć początkujących informatyków działa się w nim na obrazkach, a obsługa jest bardzo intuicyjna. Albert Wróblewski zapraszał na swojego bloga: Można znaleźć na nim więcej gier jego autorstwa tworzonych w specjalnym programie - Scratchu. Joanna ze Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie, autorka symulatora kota, rozbawiła wszystkich, mówiąc, że pytanie plany na przyszłość pojawia się w każdym podręczniku, a ona od czterech lat wciąż nie potrafi na nie odpowiedzieć.

Opowiadali źródłach programistycznej pasji oraz dzieleniu się nią, a także zdradzali swoje plany na przyszłość - nawet jeśli nie wiedzą jeszcze, kim będą, gdy dorosną, są pewni, że dzięki swoim umiejętnościom mogą zmieniać świat. Uczniowie pokazywali i omawiali także stworzone przez siebie kody, które sprawiały, że aplikacje mogą działać. Ich różnorodność może onieśmielać: uczestnicy inauguracji mogli zobaczyć uczniowskie aplikacje edukacyjne pomagające w nauce różnych przedmiotów, interaktywne quizy i prezentacje, wycieczkę po wirtualnym domu zawierającym pracownię meteorologiczną, ogród i kuchnię (wyposażone odpowiednio w prognozę pogody w oparciu zmienną losową, system podlewania oraz wyciskarkę do soku - wszystko w wersji interaktywnej) czy cyfrowy symulator kota, którego można karmić albo zabawiać uciekającą myszą.

Na oficjalnym otwarciu Code Week PL udowodnili to młodzi Mistrzowie Kodowania, prezentując swoje najlepsze osiągnięcia. Można tańczyć bez końca, ale także szybko opanować te ruchy, co udowodnił sam minister Halicki, który brawurowo odtańczył swoją partię Robo Dance.

Static linker

Copyright © 2017 Kluczowe strony home 9