Kluczowe strony home 10


Istniejące języki programowania są stale rozwijane i modernizowane, powstają też zupełnie nowe, często innowacyjne języki i kompilatory. Drugi, na analizie programu w trakcie pracy, służą ku temu specjalne narzędzia, zwane debugerami oraz fragmenty kodu zawarte bezpośrednio w programie, których jedynym zadaniem jest pomoc w znalezieniu błędów. Trudność jego realizacji zależy od środowiska, jakości kodu źródłowego oraz wybranego języka programowania.

Najważniejsze kryteria wyboru języka programowania to: paradygmat i rodzaj języka, przenośność i wydajność kompilatorów, dojrzałość oraz dostępność narzędzi i dokumentacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór języka programowania najbardziej dostosowanego do rozwiązywanego zadania i ewentualnej istniejącej infrastruktury. Następnie zrób jakiś swój projekt poboczny związany z technologami, których Ci wspomnieli - realnie oceniłbym to na pół roku, gdy pracujesz już gdzieś na etacie i nie możesz niestety poświęcić całego dnia na to. Z takim projektem odezwij się potem do tej firmy „hej, pół roku temu pytałem Was kierunek, w którym radzilibyście się rozwijać.

Moje podejście było takie: kursy programowania są drogie - to raczej ja powinienem płacić firmie za to, że zabieram czas ich programistom i mogę się czegoś nauczyć. Podstawowym wymaganiem dla takiego rozwiązania jest funkcjonowanie bez wyodrębnionego języka programowania, wyposażenie w przyjazne interfejsy warsztatu z użytkownikiem i spełnienie zasadniczych kryteriów programowania SFP.

Static linker

Copyright © 2017 Kluczowe strony home 9